کدام شرکت‌ ها بیشترین افراد میلیاردر را دارند؟

چهارشنبه, 30 تیر 1395 ساعت 07:55 نوشته شده توسط 

طبق آماری که به تازگی توسط یک موسسه در شانگهای منتشر شده، تعداد ۲۱۸۸ فرد میلیاردر در دنیا وجود دارد. این افراد از طریق کسب و کارهای خودساخته یا خانوادگی و یا کار در شرکت‌های بزرگ و معتبر، به این درآمد و ثروت دست یافته‌اند.

zoomit.ir - مهدی زارع: طبق آماری که به تازگی توسط یک موسسه در شانگهای منتشر شده، تعداد ۲۱۸۸ فرد میلیاردر در دنیا وجود دارد. این افراد از طریق کسب و کارهای خودساخته یا خانوادگی و یا کار در شرکت‌های بزرگ و معتبر، به این درآمد و ثروت دست یافته‌اند. اما شرکت‌هایی هستند که تعدد افراد میلیاردر در آنها بالاست.
 
افراد ثروتمند و متمول که از طرق مختلف به ثروت دست‌یافته‌اند، هر کدام کسب و کار خاص خود را دارند. برخی از آنها شرکت‌هایی را اداره می‌کنند که خودشان موسس آن بوده‌اند و برخی دیگر در کسب و کارهای خانوادگی یا در شرکت‌های بزرگ مشغول به غعالیت هستند. شرکت‌های بزرگی وجود دارند که تعداد زیادی افراد میلیاردر در آنها مشغول به کار هستند. در ادامه‌ی این مطلب زومیت با ۱۱ عدد از این کمپانی‌ها آشنا می‌شویم:

Facebookساختمان مرکزی: منلوپارک، کالیفرنیا

تعدا کارمندان: ۱۲۷۰۰

تعداد افراد میلیاردر: ۵

فیسبوک در سال ۲۰۰۴ توسط مدیر عامل فعلی‌اش یعنی مارک زاکربرگ به همراه داستین ماسکویتز، ادواردو ساورین، اندرو مک‌کالم و کریس هاگز تاسیس شد. در سال ۲۰۱۵ درآمد فیسبوک به ۱۲.۵ میلیارد دلار رسید و این شرکت در صدر لیست بهترین شرکت‌های آمریکا برای کار توسط Business Insider قرار گرفت.


Estée Lauderساختمان مرکزی: نیویورک

تعدا کارمندان: ۴۴۰۰۰

تعداد افراد میلیاردر: ۵

شرکت تولیدکننده‌ی لوازم آرایشی و محافظت پوست استی لادر، در سال ۱۹۴۶ توسط یک زن و شوهر به نام‌های Estée Lauder و Joseph Lauder تاسیس شد. در حال حاضر خانواده‌ی لادر ۷۷ درصد از مالکیت کمپانی را در اختیار دارند که ارزشی بالغ بر ۱۶.۵ میلیارد دلار دارد.


Hennes & Mauritzساختمان مرکزی: استکهلم، سوئد

تعدا کارمندان: ۹۳۳۵۱

تعداد افراد میلیاردر: ۵

کمپانی معروف هانس و ماریتز که به H&M معروف است، در صنعت پوشاک و زیورآلات فعال است. این شرکت در سال ۱۹۴۷ توسط ارلینگ پرسون Erling Persson تاسیس شد. پسر او یعنی استفان پرسون Estefan Persson به مدت ۶ سال تا سال ۱۹۹۸ مدیر عامل این شرکت بود. استفان در حال حاضر به عنوان رئیس هیئت مدیره فعالیت می‌کند و ۲۸ درصد سهام کمپانی به او تعلق دارد. در حال حاضر، پسر استفان یعنی Karl-Johan مدیر عامل هانس و ماریتز است.


Infosysساختمان مرکزی: بنگلور، هندوستان

تعدا کارمندان: ۱۹۳۰۰۰

تعداد افراد میلیاردر: ۵

اینفوسیس، شرکت مشاور و برون‌سپاری پروژه‌های تکنولوژی هندوستان، توسط ۶ شریک با نام‌های K. Dinesh, S. Gopalakrishnan, Narayana Ramarao Nagavara Murthy, Nandan M. Nilekani, Pandit Shrikant, و S. D. Shibulal در سال ۱۹۸۱ تاسیس شد. مدیر عامل فعلی این شرکت، Vishal Sikka است. درآمد اینفوسیس در سال گذشته‌ی میلادی به ۸.۶ میلیارد دلار رسیده است.


SACI Falabellaساختمان مرکزی: سانتیاگو، شیلی

تعدا کارمندان: ۹۸۳۲۴

تعداد افراد میلیاردر: ۵

کمپانی فالابلا در سال ۱۹۳۷ تحت عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه لوازم دوزندگی توسط سالواتور فالابلا تاسیس شد. بعد از تغییر و تحولات زیاد، این کمپانی به یک نیروگاه تبدیل شد و در حال حاضر توسط خانواده‌ی سولاری که از نوادگان فالابلا هستند اداره می‌شود.


Walmartساختمان مرکزی: بنتونویل، آرکانزاس

تعدا کارمندان: ۲۲۰۰۰۰۰

تعداد افراد میلیاردر: ۷

مجموعه فروشگاه‌های والمارت در ابتدا توسط دو برادر به نام‌های ساموئل و جیمز والتون در سال ۱۹۶۲ تاسیس شد. این شرکت در حال حاضر در سرتاسر دنیا دارای ۱۱ هزار فروشگاه است. ۶ نفر از اعضای خانواده‌ی والتون، بزرگ‌ترین سهام‌داران این شرکت هستند و حدود ۵۴ درصد از سهام مالکیت والمارت را در اختیار دارند.


SC Johnson & Sonساختمان مرکزی: راشین، ویسکانسین

تعدا کارمندان: ۱۳۰۰۰

تعداد افراد میلیاردر: ۷

این شرکت که سازنده و فروشنده لوازم تعمیر ونگهداری و نظافت خانگی است توسط اس‌سی جانسون در سال ۱۸۸۵ تاسیس شد. پسر او یعنی هربرت فیسک جانسون تا سال ۱۹۲۸ مدیریت کمپانی را به عهده داشت و سپس از دنیا رفت. بعد از مرگ او، شرکت بین دو فرزندش تقسیم شد و این دو فرزند تا کنون مالکیت ۱۰۰ درصد از کمپانی جانسون را در اختیار دارند.


Dr. Oetkerساختمان مرکزی: بیلفلد، آلمان

تعدا کارمندان: ۲۸۰۰۰

تعداد افراد میلیاردر: ۸

این شرکت خانوادگی که در سال ۱۸۹۱ تاسیس شد، در تولید مواد غذایی مانند پودر کیک، بکینگ پودر، پیتزای منجمد و محصولاتی از این دست فعالیت دارد. شروع کار شرکت، با اختراع بکینگ پودر فاسد نشدنی توسط دکتر آگوست اوتکر بود.


Rocheساختمان مرکزی: بازل، سوئیس

تعدا کارمندان: ۸۸۵۰۹

تعداد افراد میلیاردر: ۹

شرکت بزرگ بیوتکنولوژی راش، در سال ۱۸۹۶ تاسیس شد و امروزه، پیشتاز تحقیقات درمانی و ارائه‌ی راهکارهای جدید درمانی است. نوادگان موسس این شرکت یعنی Fritz Hoffmann-La Roche هم اکنون بزرگ‌ترین سهام‌داران آن هستند که حدود ۴۵ درصد از سهام را در اختیار دارند.


Cargillساختمان مرکزی: وایزتا، مینه‌سوتا

تعدا کارمندان: ۱۵۰۰۰۰

تعداد افراد میلیاردر: ۱۰

شرکت کارگیل در سال ۱۸۶۵ توسط WW Cargill تاسیس شد. این شرکت ابتدا به عنوان سیلو و انباردار دانه‌های خوراکی فعالیت می‌کرد و در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت خصوصی آمریکا است. تجارت کنونی شرکت کارگیل، تولید و عرضه‌ی محصولات غذایی، کشاورزی و صنعتی است.


Hyattساختمان مرکزی: شیکاگو، ایلینویز

تعدا کارمندان: ۴۵۰۰۰

تعداد افراد میلیاردر: ۱۱

شرکت‌ هتل‌داری و تشریفات بین‌المللی هیات کار خود را از سال ۱۹۵۷ و زمانی شروع کرد که Jay Pritzker، مسافرخانه‌ی Hyatt House در لس‌آنجلس را خریداری نمود. اکنون ۱۱ نفر از اعضای خانواده‌ی پریتزکر در لیست ملیاردرهای جهان در سال ۲۰۱۶ از طرف مجله‌ی فوربس معرفی شده‌اند.کاربر آنلاین

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تازه ها

 • انتشار کتاب، انتشار پول

  در حالی که نویسندگان ایرانی همه از اوضاع مالی می نالند، در جدیدترین لیست فوربس از ثروتمندترین نویسندگان دنیا، چند جوان توانسته اند از راه نوشتن پول های کلان به دست بیاورند.

  ادامه مطلب...
 • چرا زاکربرگ اینستاگرام یک میلیاردی را خرید؟

  در هجدهم ماه مه، قرار بود سهام فیسبوک در بازار بورس به شکل عمومی عرضه شود و صرفا یک ماه پیش از این اتفاق بسیار حساس، زاکربرگ اعلام کرد که یک اپلیکیشن دو ساله به اشتراک گذاری تصویر را به نام «اینستاگرام» خریداری کرده است.

  ادامه مطلب...
 • اینستاگرام، مغازه‌ای برای همه

  اینستاگرام فروش اینترنتی توی ایران را زیر و رو کرد. الان تعداد کسانی که این کار را می کنند، هر روز بیشتر می شود، پس دیگر نمی تواند خیلی به صرفه باشد، مگر برای قدیمی ترها که مشتری های ثابتی دارند.

  ادامه مطلب...
 • درآمد اپ نویسان ایرانی میلیاردی شد

  گزارش ها از بازار اپ های اندرویدی حاکی از آن است که این روزها بازار خرید و فروش اپ های اندرویدی در ایران داغ داغ است و البته در این میان اوضاع برخی از برنامه نویسان اندرویدی بسیار سکه شده است.

  ادامه مطلب...
 • کدام شرکت‌ ها بیشترین افراد میلیاردر را دارند؟

  طبق آماری که به تازگی توسط یک موسسه در شانگهای منتشر شده، تعداد ۲۱۸۸ فرد میلیاردر در دنیا وجود دارد. این افراد از طریق کسب و کارهای خودساخته یا خانوادگی و یا کار در شرکت‌های بزرگ و معتبر، به این درآمد و ثروت دست یافته‌اند.

  ادامه مطلب...