برچسب ها درباره دیدنو  

بیشتر بدانیم و مقتدر زندگی کنیم. دیدنو

دیدنو بنیاد فکری است که تفکر ثروتمندان ماندگار را ترویج می دهد. این موسسه حامی ثروت در جهان است... کسب و کار حرفه ای در جامعه امروز اهمیت بسزای دارد. ميزان اشتغال و کسب درآمد در بخش خدمات در همه جوامع و از جمله در کشور ایران بسيار مهم و اساسي است و روز به روز بر اهميت آن افزوده مي شود. بعبارتي عصر اطلاعات و ارتباطات يعني عصر خدمات. علاوه بر نقش خدمات در اينگونه سازمانها در کليه سازمانهاي دولتي، خدماتي، مشاوره اي، آموزشي، پژوهشي، ورزشي، بهداشتي و توريسم نيز خدمات بعنوان محصول و نتيجه فعاليت ها بايستي بدرستي اداره شود.

مديريت خدمات يعني برنامه ريزي، اجرا و کنترل محصولي غيرملموس و بازاريابي خدمات به معني شناسايي نيازهاي خدماتي مردم و مشتريان و معرفي و شناساندن آن با ابزارها و شيوه هاي مطالعه شده و مؤثراست. با توجه به خلاء موجود در مهارتهای موردنیاز حوزه بازاریابی استراتژیک در کلیه حوزه های کسب و کار در ایران, موسسه دیدنو, با دیدی نو در حوزه بازاریابی شروع به فعالیت نموده است. سازمان غیردولتی دیدنو، با داشتن پیشینه بسیار ارزشمند و گرانبهای کانون فرازان، به عنوان یکی از تشکل های فعال سازمان ملی جوانان به مدت پنج سال با موضوعات علمی، فرهنگی، هنری و اجتماعی، در تمام عرصه ها و بصورت گسترده در سطح ملی فعالیت کرده، شروع به فعالیت نموده است. دیدنو بنیاد فکری است که تفکر ثروتمندان ماندگار را ترویج میدهد و حامی ثروت در جهان است. با بررسی ها و تحقیقات انجام شده متخصصین این گروه و مذاکرات و نشست های انجام شده با مسئولین سازمان های ذیربط نیازی جهت افزایش اطلاعات و تعالی مهارتی در زمینه کسب ثروت و رفاه اجتماعی دیده شد که این سازمان اقدام به فعالیت های لازم با شعار "بهبود معشیت ایرانی" خواهدکرد.

در این باب مهارت های لازمی که مردم نیاز به آموزش دارند پیش بینی شده بطوریکه این نهاد غیردولتی در ایجاد بهبود معشیت مردم، نقش مساعدی را ایفا خواهدکرد و بستری را فراهم دیده تا بتوان به تحقق اهداف برنامه های بلند مدت ملی و چشم انداز 20 ساله کشور و اهداف سازمان های دولتی کمک نماید. بررسی ها نشاندهنده این هستند که با وجود مراکز متعدد کسب و کار و مشاوره در کل ایران اکثر آموزش ها جنبه تئوری داشته و کاربردی نیستند و بیشتر بصورت تئوری و آموزشی نقش آفرینند. بنابراین دیدنو با توجه به تخصص و دانش اعضاء آن (با توجه سوابق اجرایی و مهارت اکثر اعضاء تشکیل دهنده سازمان) با محوریت مدیریت کسب و کار بحث بازاریابی، با درک و شناخت خلاء آموزش های کاربردی با توجه به مذاکرات با مدیران وزارت صنایع و معادن احساس این خلاء بوجود آمد درصدد برآمد تا اول در جهت تحقق ایجاد مراکز مشاوره کسب و کار بصورت کاملا اجرایی و کاربردی اقدام نماید که با توجه به هماهنگی های انجام شده، رفع نیاز صنایع از طریق این مراکز در حوزه آموزش، مشاوره، اجرا و امور تحقیقاتی را برعهده بگیرد. بنابه به شناخت و ارزیابی های انجام شده در بین اصناف کشور و با توجه به وجود 870 اتحادیه و صنف در حوزه تجارت ایران, نیاز به وجود مرکزی فوق تخصصی در بازاریابی با توان ارائه سرویس در سراسر ایران دیده شد. دیدنو به عنوان موسسه ای غیر انتفاعی, سیاسی و دولتی با مجوز رسمی از وزارت کشور به عنوانی سازمانی مردم نهاد با توجه به اهداف خود, آمادگی جذب و تربیت نیروهای متخصص مرتبط با حوزه بازاریابی را دارد. دوم اینکه در قالب طرح اختبار که توضیحات مفصل آن در آیین نامه و اساس نامه دیدنو به مفص آمده است، اقدام به ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان مرتبط با این حوزه نماید.

تا ضمن تامین نیاز صنایع و شرکت ها در ایران، موقعیت اشتغالزایی مطلوبی نیز فراهم آید و ضمن آموزش مجدد و حرفه ای فارغ اتحصیلان، تا گامی نهادین با ممیزی، در جهت افزایش مهارت مشاوران این حوزه برداشته شود. در مجموع دیدنو در موازات فعالیت تخصصی فوق، در ایجاد و فرهنگ سازی ثروت حقیقی که همان ثروت اجتماعی، فرهنگی و مادی است اقدامات اطلاع رسانی و آموزشی در این قالب را با بکارگیری ابزار در رسانه های مبتکرانه، چاپ کتب و مجلات، حضور در محافل، ایجاد رویدادها و مدیریت رخدادها و سایر رسانه های موثر در این حوزه انجام خواهدداد. انتخاب واژه حمایت از ثروت در این سازمان به این دلیل است که، بیان هر واژه بر اساس تحقیقات علمی، انتشار موجی فکری و همچنین به کارگیری تکرار واژه ها، همجنس همان واژه ها و مانند خود را گسترش خواهد داد. بطور مثال اکثر سازمان ها در دنیا با واژه هایی نظیر پیشگیری و مبارزه با فقر، اعتیاد و امثالهم فعالیت می نمایند در واقع با توجه به این اصل علمی، با استفاده از این واژه ها در ازدیاد و انتشار آن آسیب نیز موثر واقع می شوند. امروزه بر اثر باورهای غلط نگرش ذهنی جامعه به سمتی هدایت گردیده که نداشتن را بهتر از داشتن دانسته و با شعار "قناعت خود ثروت است" این فرهنگ فقر ایجاد شده است. در حالیکه با توجه به درستی این نگرش از دید مثبت، نمی توان از تلاش مضاعف و هدفمند جهت تاثیرگذاری بیشتر در جامعه اقدام ننمود.

اندیشه ما بر این هدف استوار است که ثروت حقیقی شامل بر ثروت اجتماعی، فرهنگی و مادی است و در هر عرصه افزایش ثروت حقیقی جهت تاثیرگذاری بیشتر مورد نیاز است و اینکه در دین مبین اسلام داشته های بیشتر، حکایت از تاثیرگذاری بیشتر دارد. بطور مثال در کتب و احادیث به مقوله فقر و ارتباط آن با ایمان اشاره مستقیم شده است: بزرگی مي فرمايد : " از دري كه فقر وارد شود از در ديگر دين و ايمان خارج ميشود." جهت اشاعه فرهنگ ایرانی اسلامی در سراسر دنیا، همچنین حفظ شان و منزلت ایرانی در سطوح بین الملل، داشتن ظاهری مناسب، موجه و بشاش، تاثیرگذاری بیشتری را خواهد داشت و نشاندهنده زندگی معنوی و مفرحی خواهد بود که در شان ایرانی است، اینگونه بهتر می توان فرهنگ ایرانی اسلامی را در دنیا اشاعه داد و ایرانی را همانگونه که در در شان اوست به جهانیان شناساند.

هر ایرانی با افزایش مهارت و پرداختن به اصول کسب ثروت و رفاه با قوانین شناخته شده دردنیا، می تواند از وابستگی به دولت و پیش بینی های مالی دولتی رها شده، به عنوان یک هسته اصلی تاثیرگذار بدور از هرگونه حمایت مالی دولت مستقل در جایگاه خود اقدام نماید. به همین دلیل برای اولین بار در ایران با توجه به ایجاد فرهنگ سریع و دریافت معنی حقیقی ثروت، دیدنو با محوریت بهبود معیشت و افزایش کسب و کار برای هر فرد ایرانی فعالیت خواهد نمود که این فعالیت ها بر اساس اهداف سازمان های مطبوعه دولتی برنامه ریزی شده اند تا این سازمان غیردولتی نیز تاثیرات مثبت خود را بتواند در جهت تحقق اهداف ملی در ایران بگذارد. بدیهی است در دنیا NGO ها بنحوی فیمابین دولت و مردم درجهت تحقق اهداف سازمان ها و دولت ها قرار دارند و فعالیت هایی بصورت گروهی و تحت موازین از پیش تعیین شده مبتنی بر تحقق اهداف ملی انجام می دهند. بر اساس فعالیت های منسجم و اطلاع رسانی های مناسب اقدامات خود را بر اساس اهدافی با موضوعیت اهداف ملی انجام داده و بدور از هرگونه فعالیت های سیاسی و اقتصادی تاثیرات مثبت می گذارند. منافع : در واقع وجود این مراکز مشاوره به نوعی در جذب استعدادها، جهت دهی ایده ها، جذب سرمایه گذاری ایده ها، کمک به توسعه بازار، افزایش مهارت کارشناسان و نیروهای انسانی کلیدی صنایع جهت اخذ نتایج موثر، اقدام ریشه ای و پایه ای جهت تحقق اهداف استراتژیک، ایجاد فرهنگ و تحقیق و پژوهش در سازمان ها و کمک ایجاد کننده سازمان های دانش بنیان و محور و شرکت ها خواهند بود. در ذیل بطور خلاصه و اهم به منافع تشکیل گروه اشاره می شود: - افزایش مهارت در کسب و کار - فرهنگ سازی ثروت - آموزش مشاوران تخصصی - ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان مرتبط با کسب و کار ( صنایع، MBA، مدیریت صنعتی و ...) اهداف موسسه دیدنو : دیدنو با شعار " بهبود معیشت ایرانی در شان و منزلت ایرانی" با محوریت بازاریابی اقدام به فعالیت نموده تا بتواند در شرایط فعلی اقتصادی تاثیری مثبت در روند بهبود سطح اقتصادی و فعالیت های کسب و کار ایرانی انجام دهد. موسسه دیدنو با توجه به محوریت بازاریابی که فصل مهمی در بهبود کسب و کار و اقتصاد ایران است ترویج دهنده فرهنگ پولسازی و مدیریت اقتصاد خانواده است. در واقع بطور کامل حامی ثروت و ترویج دهنده الگوهای ثروتمندان ماندگار در سطح ملی و بین المللی است. اهم اهداف موسسه دیدنو: - ایجاد و بهبود فرهنگ ذهن ثروتمند و آسیب شناسی ثروت - مرکز جذب سرمایه برای اجرای ایده های منحصر بفرد با اتکا به تخصص هیات علمی موسسه - مرکز مشاوره ای با هدف جذب فارغ التحصیلان در حوزه تجارت و MBA و ارائه خدمات در کلیه صنایع.

مدیر سایت :

کیا منوچهری، محقق و نویسنده، مشاور تعالی فردی و سخنران انگیزشی داود منوچهري کيا (کيا منوچهري)، متولد سال 1358 خورشيدي تهران، تحصيلات ابتدايي را در تهران و راهنمايي و متوسطه را در اروميه گذراند. اتمام دوره دبيرستان و آغاز تحصيلات آکادميک او همراه با شروع فعاليت هاي اجتماعي و تاسيس کانون مردم نهاد فرازان در اروميه بود. کانون فرازان با مديريت ايشان به مدت 7 سال فعاليت هاي بسياري را نظير تحقيق، جانمايي و اقدامات موثر در راستاي بنيان گذاري رصدخانه اروميه انجام داد. اين کانون در کارنامه فعاليت هاي اجتماعي خود در زمينه مددکاري و امدادرساني، افتخارات قابل توجه اي نظير امدادرساني در زلزله بم را دارد، همچنين در عرصه هاي هنري و ورزشي حضور گروهي فعال داشته است.

او درکنار فعاليت هاي اجتماعي خود مسئوليت هاي متفاوتي را نيز در سازمان هاي دولتي و غيردولتي برعهده داشت. منوچهري براي ادامه تحصيل و گذراندن دوره هاي عالي نزد اساتيد برجسته ايراني و خارجي به موطن خود تهران بازگشت و درکنار گذراندن دوره هاي عالي گوناگون در زمينه ارتباطات و مديريت به فعاليت هاي حرفه اي خود نظير آموزش در موسسات و دانشگاه هاي دولتي و غيردولتي مانند شهرک تحقيقات صنعتي اصفهان، مرکز تحقيقات صنعتي تهران و اصفهان، سازمان مديريت صنعتي، دانشگاه آزاد، دانشگاه علمي-کاربردي و همچنين بعنوان مدير و مشاور در سازمان هاي مختلف دولتي و خصوصي ادامه داد. همچنين کارگاه ها و سمينارهاي ملي و بين المللي مختلفي را در زمينه هاي مديريت بازاريابي و فروش، تعالي فردي و سازماني، کارآفريني، زبان بدن، اصول و فنون مذاکره و مهارت هاي فردي ارائه کرده است. در اين راستا نيز کتاب هاي متعددي مانند "بيست گام تا درک کامل بازاريابي"، "از فروش چه مي دانيم" ، "سازدهني " و کتاب هاي ديگري را به رشته تحرير درآورد. سري کتاب هاي "يويو" حاصل سال ها مطالعه، تحقيق و تجربه ايشان است. "بازي ثروت" اولين کتاب از سري مجموعه "يويو" با شعار "تعالي معيشت ايراني در شان و منزلت ایران" است. اميداست که اين کتاب راه گشا و نقشه راهي براي تغيير و تعالي تمامي ايرانيان باشد.

 

رزومه کیا منوچهریکاربر آنلاین

ما 17 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تازه ها

 • انتشار کتاب، انتشار پول

  در حالی که نویسندگان ایرانی همه از اوضاع مالی می نالند، در جدیدترین لیست فوربس از ثروتمندترین نویسندگان دنیا، چند جوان توانسته اند از راه نوشتن پول های کلان به دست بیاورند.

  ادامه مطلب...
 • چرا زاکربرگ اینستاگرام یک میلیاردی را خرید؟

  در هجدهم ماه مه، قرار بود سهام فیسبوک در بازار بورس به شکل عمومی عرضه شود و صرفا یک ماه پیش از این اتفاق بسیار حساس، زاکربرگ اعلام کرد که یک اپلیکیشن دو ساله به اشتراک گذاری تصویر را به نام «اینستاگرام» خریداری کرده است.

  ادامه مطلب...
 • اینستاگرام، مغازه‌ای برای همه

  اینستاگرام فروش اینترنتی توی ایران را زیر و رو کرد. الان تعداد کسانی که این کار را می کنند، هر روز بیشتر می شود، پس دیگر نمی تواند خیلی به صرفه باشد، مگر برای قدیمی ترها که مشتری های ثابتی دارند.

  ادامه مطلب...
 • درآمد اپ نویسان ایرانی میلیاردی شد

  گزارش ها از بازار اپ های اندرویدی حاکی از آن است که این روزها بازار خرید و فروش اپ های اندرویدی در ایران داغ داغ است و البته در این میان اوضاع برخی از برنامه نویسان اندرویدی بسیار سکه شده است.

  ادامه مطلب...
 • کدام شرکت‌ ها بیشترین افراد میلیاردر را دارند؟

  طبق آماری که به تازگی توسط یک موسسه در شانگهای منتشر شده، تعداد ۲۱۸۸ فرد میلیاردر در دنیا وجود دارد. این افراد از طریق کسب و کارهای خودساخته یا خانوادگی و یا کار در شرکت‌های بزرگ و معتبر، به این درآمد و ثروت دست یافته‌اند.

  ادامه مطلب...