با ارزش‌ترین برندهای دنیا در سال ۲۰۱۴

شنبه, 15 خرداد 1395 ساعت 10:49 نوشته شده توسط 

با ارزش‌ترین برندهای دنیا در سال ۲۰۱۴

مجله معتبر فوربز همچون سال‌های گذشته در سال ۲۰۱۴ با ارزش‌ترین برندهای دنیا را شناسایی و معرفی کرده است.

در این فهرست که بر اساس درآمد‌های بدست آمده به نسبت صنعت محاسبه شده است، سه غول دنیای فن‌آوری، اپل، مایکروسافت و گوگل با ارزش‌ترین برندهای دنیا در سال ۲۰۱۴ معرفی شده‌اند.

ارزش برند اپل با ۱۹ درصد رشد مبلغی بیش از ۱۲۴ میلیارد دلار آمریکا محاسبه شده است و جایگاه نخست را از آن خود کرده است. ارزش برند اپل دوبرابر بیشتر از ارزش برندهای دیگر است.جایگاه دوم این فهرست مربوط به برند مایکروسافت است که با تغییر ۱۱ درصدی به ارزشی بالغ بر ۶۳ میلیارد دلار دست یافته است.

و اما جایگاه سوم را برند گوگل با مبلغی معادل با ۵۶٫۶ میلیارد دلار و تغییر ۱۹ درصدی نسبت به سال گذشته از آن خود کرده است.

محبوب‌ترین برند نوشیدنی دنیا یعنی برند کوکاکولا در این فهرست جایگاه چهارم را با ۵۶٫۱ میلیارد دلار داراست و پس از آن نیز دیگر غول تکنولوژی برند IBM جایگاه پنجم فهرست با ارزش‌ترین برندهای دنیا را با ارزشی معادل ۴۷٫۹ میلیارد دلار آمریکا از آن خود کرده است.

فهرست ۱۰۰ برند با ارزش دنیا از بین ۱۵ کشور و ۲۰ صنعت اصلی دنیا انتخاب و محاسبه شده‌اند.
در این فهرست پس از کشور ایالات متحده آمریکا که بیش از نیمی از برندهای حاضر متعلق به آن است، ۹ برند آلمانی، ۸ برند فرانسوی و ۷ ژاپنی بیشترین حضور را دارند.
۱۹ برند فعال در حوزه فن‎‌آوری بیشترین حضور را در بین صنایع دارند.کاربر آنلاین

ما 50 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تازه ها

 • انتشار کتاب، انتشار پول

  در حالی که نویسندگان ایرانی همه از اوضاع مالی می نالند، در جدیدترین لیست فوربس از ثروتمندترین نویسندگان دنیا، چند جوان توانسته اند از راه نوشتن پول های کلان به دست بیاورند.

  ادامه مطلب...
 • چرا زاکربرگ اینستاگرام یک میلیاردی را خرید؟

  در هجدهم ماه مه، قرار بود سهام فیسبوک در بازار بورس به شکل عمومی عرضه شود و صرفا یک ماه پیش از این اتفاق بسیار حساس، زاکربرگ اعلام کرد که یک اپلیکیشن دو ساله به اشتراک گذاری تصویر را به نام «اینستاگرام» خریداری کرده است.

  ادامه مطلب...
 • اینستاگرام، مغازه‌ای برای همه

  اینستاگرام فروش اینترنتی توی ایران را زیر و رو کرد. الان تعداد کسانی که این کار را می کنند، هر روز بیشتر می شود، پس دیگر نمی تواند خیلی به صرفه باشد، مگر برای قدیمی ترها که مشتری های ثابتی دارند.

  ادامه مطلب...
 • درآمد اپ نویسان ایرانی میلیاردی شد

  گزارش ها از بازار اپ های اندرویدی حاکی از آن است که این روزها بازار خرید و فروش اپ های اندرویدی در ایران داغ داغ است و البته در این میان اوضاع برخی از برنامه نویسان اندرویدی بسیار سکه شده است.

  ادامه مطلب...
 • کدام شرکت‌ ها بیشترین افراد میلیاردر را دارند؟

  طبق آماری که به تازگی توسط یک موسسه در شانگهای منتشر شده، تعداد ۲۱۸۸ فرد میلیاردر در دنیا وجود دارد. این افراد از طریق کسب و کارهای خودساخته یا خانوادگی و یا کار در شرکت‌های بزرگ و معتبر، به این درآمد و ثروت دست یافته‌اند.

  ادامه مطلب...